Україна значно наростила експорт електроенергії

Україна значно наростила експорт електроенергії

У період з 15 по 21 червня імпорт електроенергії в Україну знизився на 23% порівняно з попереднім тижнем, склавши 77,4 тис. МВт*год. У той же час експорт показав значне зростання – у 2,5 разу, досягнувши 43,9 тис. МВт*год, що стало найбільшим тижневим показником з жовтня 2025 року.

За даними аналітичного центру DIXI Group, що посилаэться на інформацію Energy Map, сприятливі погодні умови – сонячна погода та комфортні температури – забезпечили підвищення генерації побутовими сонячними електростанціями. Це, у свою чергу, знизило навантаження на електромережу. Крім того, після завершення ремонту одного з енергоблоків атомної станції ситуація в енергосистемі покращилася.

Найбільшу частку в структурі імпорту за звітний період забезпечила Угорщина – 33,4 тис. МВт*год, або 43%. Словаччина поставила 18,6 тис. МВт*год (24%), Румунія – 16,8 тис. МВт*год (22%), Польща – 8 тис. МВт*год (10%), а Молдова – 0,6 тис. МВт*год (1%).

Загалом закупівлі електроенергії скоротилися за основними напрямками на 13-33% у порівнянні з попереднім тижнем. Єдиним виключенням стала Молдова, звідки обсяги імпорту збільшилися.

У структурі експорту домінувала Угорщина з часткою у 26 тис. МВт*год (59%), далі йдуть Молдова – 12 тис. МВт*год (27%), Румунія – 5,7 тис. МВт*год (13%) і Словаччина – 0,2 тис. МВт*год (1%). Найпомітніше зростання експорту зафіксували у напрямках до Словаччини, Молдови й Угорщини. Водночас постачання до Румунії зменшилися на 12%, а експорт до Польщі зовсім не здійснювався.

Попри збільшення експорту, Україна залишилася нетто-імпортером: за підсумками тижня обсяг імпорту перевищив експорт у 1,8 разу.

Раніше повідомлялося, що в травні 2026 року Україна скоротила імпорт електроенергії на 29% порівняно з квітнем – до 398 тис. МВт*год, що стало продовженням тенденції до зниження третій місяць поспіль. Водночас експорт за цей період зріс у 2,8 разу та склав 94,1 тис. МВт*год.

Також повідомлялося, що Україна збільшила імпорт електроенергії після старту ремонтів на блоках АЕС.

Alex

Related Posts

ЄП підтримав запуск цифрового євро для зниження впливу США у платежах

ЄП підтримав запуск цифрового євро для зниження впливу США у платежах

Нацбанк почав знижувати курси долара і євро

Нацбанк почав знижувати курси долара і євро

Уряд додатково спрямував 220 млн на потреби ЗСУ

Уряд додатково спрямував 220 млн на потреби ЗСУ

Нацбанк оштрафував Укрпошту на 2,5 млн гривень

Нацбанк оштрафував Укрпошту на 2,5 млн гривень

No Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *