Повідомлено про підозру організаторам депортації українських дітей до РФ

Повідомлено про підозру організаторам депортації українських дітей до РФ

Повідомлено про підозру ще трьом організаторам депортації 213 українських дітей з Донеччини до Росії. Про це 17 березня повідомив Офіс генпрокурора.
Йдеться про самопроголошених “міністра освіти і науки ДНР”, “голову адміністрації Донецька” та директорку інтернату. Їм інкримінують порушення законів та звичаїв війни.
За даними слідства, депортація була заздалегідь спланованою операцією.
Зазначається, що 16 лютого 2022 року окупаційна влада вже організувала процес так званої “евакуації”, а керівникам навчальних закладів наказали підготувати списки дітей. 18 лютого про рішення оголосили та реалізували їх: 213 вихованців інтернату депортували до Росії.
Підготовчі накази, видані фактично за шість днів до повномасштабного вторгнення в умовах відсутності активних бойових дій, спростовують російський наратив про “екстрений порятунок” дітей і підтверджують факт примусового переміщення.
На сьогодні жодна дитина з цієї групи не повернута, а 78 дітей уже незаконно передані до російських родин.

Alex

Related Posts

Уражено два судна та засоби ППО в Керчі – СБУ

Уражено два судна та засоби ППО в Керчі – СБУ

До Києва прибула міністр юстиції Німеччини

До Києва прибула міністр юстиції Німеччини

У “кіллзоні” під Лиманом затримали агента РФ

У “кіллзоні” під Лиманом затримали агента РФ

Житель Житомира отримав довічне за вбивство дитини та її матері

Житель Житомира отримав довічне за вбивство дитини та її матері