НАТО відкриє новий логістичний хаб для України

НАТО відкриє новий логістичний хаб для України

У Румунії в січні 2026 року мають намір відкрити другий логістичний хаб для України, котрий працюватиме спільно з хабом у Жешуві. Про це повідомляє DefenseRomania з посиланням на заступника командувача місії НАТО NSATU генерала Майка Келлера.
Новий хаб у Румунії створюють не лише для того, аби сформувати резервний маршрут, але й щоб суттєво підвищити логістичну стійкість усього східного флангу Альянсу, уточнив генерал. Це має зменшити стратегічні ризики та забезпечити стабільніші постачання, зокрема для південних і східних напрямків фронту.
Протягом 2025 року місія вже забезпечила доставку майже 220 тисяч тонн військової допомоги Україні.
Постачання здійснюють у межах механізму PURL (Prioritised Ukraine Requirements List), за яким європейські держави фінансують закупівлю озброєнь у США, а американська сторона забезпечує швидку доставку.
Новий центр перебуватиме під прямим командуванням НАТО і спеціалізуватиметься на передачі артилерії, засобів ППО та РЕБ.

Alex

Related Posts

Росія переслідує західні супутники на орбіті – ЗМІ

Росія переслідує західні супутники на орбіті – ЗМІ

Гостра фаза. В РФ офіційно визнали дефіцит палива

Гостра фаза. В РФ офіційно визнали дефіцит палива

Кремль готує мобілізацію руками нових депутатів Думи

Кремль готує мобілізацію руками нових депутатів Думи

Дрони РФ кілька днів не літають уздовж кордону з Білоруссю – ЗМІ

Дрони РФ кілька днів не літають уздовж кордону з Білоруссю – ЗМІ