Україна готує збільшення імпорту газу з Польщі

Україна готує збільшення імпорту газу з Польщі

Оператор газотранспортної системи отримав погодження НКРЕКП на реалізацію спільного проєкту зі збільшення потужності на міждержавному з’єднанні з Польщею. Про це повідомила пресслужба Міненерго у середу, 6 травня.

Рішення відкриває новий етап розширення імпорту природного газу з Європейського Союзу та сприятиме подальшій інтеграції України до європейського енергоринку.
Зокрема 6 липня на аукціонній платформі GSA (Gas System Auctions Platform) відбудеться спільний аукціон збільшеної потужності. Проєкт передбачає розподіл двох рівнів потужності:

  • 6,98 млн куб. м на добу – у газові роки з 2030/2031 до 2044/2045;
  • 10,20 млн куб. м на добу – у газові роки з 2032/2033 до 2046/2047.
  • Подальша реалізація залежатиме від результатів аукціону та проходження економічного тесту. У разі підтвердження попиту ОГТСУ та польський оператор GAZ-SYSTEM перейдуть до розвитку інфраструктури.

    Згаданий проєкт отримав синхронне погодження з боку польського регулятора (URE). Це важливий сигнал підтримки з боку європейських партнерів та передумова для реалізації транскордонних інфраструктурних рішень.

    Alex

    Related Posts

    В Укрпошті пояснили повернення Зеленським “Орла” Новою поштою

    В Укрпошті пояснили повернення Зеленським “Орла” Новою поштою

    Акордбанк обслуговуватиме сектор оборонних та інноваційних компаній

    Акордбанк обслуговуватиме сектор оборонних та інноваційних компаній

    Акції Газпрому рекордно обвалилися

    Акції Газпрому рекордно обвалилися

    Нацбанк оголосив курси валют на понеділок

    Нацбанк оголосив курси валют на понеділок