Мерц і Трамп провели першу розмову: про що йшлося

Мерц і Трамп провели першу розмову: про що йшлося

Новий канцлер Німеччини Фрідріх Мерц і президент США Дональд Трамп у четвер, 8 травня провели телефонну розмову, під час якої обговорили необхідність припинення вогню в Україні. Про це повідомили у відомстві канцлера.
Зазначається, що лідери Німеччини та США під час телефонної розмови 8 травня домовилися тісно співпрацювати заради припинення війни в Україні.
“Росія тепер повинна погодитися на припинення вогню, щоб створити простір для переговорів”, – повідомили у відомстві глави німецького уряду.
Трамп запевнив, що рішуче підтримуватиме зусилля Німеччини разом з Францією, Великою Британією, Польщею та іншими європейськими партнерами щодо досягнення міцного миру.
Окрім того, співрозмовники домовилися швидко вирішити торговельні суперечки.
Трамп привітав канцлера з інавгурацією. Мерц своєю чергою запевнив американського президента, що через 80 років після закінчення Другої світової війни США залишаються другом і партнером Німеччини.
Також у четвер презижент Володимир Зеленський вперше поговорив з новим канцлером ФРН Мерцем.
Мерц відповів щодо передачі ракет Taurus Україні

Alex

Related Posts

Землетрус у Венесуелі: знайдено понад 500 загиблих

Землетрус у Венесуелі: знайдено понад 500 загиблих

Путін втратив близького соратника

Путін втратив близького соратника

Угорщина знову блокує відкриття переговорних кластерів для України

Угорщина знову блокує відкриття переговорних кластерів для України

Збірна України потужно стартувала у гранд-фіналі PUBG Nations Cup 2026

Збірна України потужно стартувала у гранд-фіналі PUBG Nations Cup 2026