Росія переслідує західні супутники на орбіті – ЗМІ
У середу, 24 червня, четверо російських військових супутників здійснили небезпечний маневр поблизу фінського супутника Iceye-X36, з якого отримують дані українські військові. Експерти вважають, що Росія могла використовувати цей маневр для вивчення способів впливу на космічні апарати Заходу. Російські супутники наблизилися до Iceye-X36 на дуже коротку відстань, що може бути небезпечним на низькій орбіті. Фахівці вважають, що РФ може тестувати технології некінетичного впливу, такі як глушіння сигналів або засліплення датчиків супутника. Це може бути спробою показати країнам Заходу та НАТО вразливість їхньої космічної інфраструктури. Наразі немає ознак підготовки до фізичного знищення супутника. У світовій практиці ще не було випадків, коли одна країна збивала космічний апарат іншої під час мирного часу.
No Comment