Скандал з Ощадбанком: Генпрокурор Угорщини піде у відставку
Генеральний прокурор Угорщини Габор Балінт Надь може подати у відставку через справу з українським Ощадбанком. Про це повідомляє угорське видання HVG, посилаючись на заяву прем’єр-міністра Угорщини Петера Мадяра.
За словами Мадяра, для припинення повноважень генпрокурора, якого призначили ще за каденції Віктора Орбана, немає необхідності в будь-яких спеціальних процедурах.
Відповідаючи на запитання журналістів про можливий зв’язок відставки зі справою інкасаторів Ощадбанку, прем’єр зазначив, що це “може бути пов’язано”. Він також додав, що прокурор найближчим часом сам залишить посаду.
Нагадаємо, у березні 2026 року угорські спецслужби затримали на території країни два броньовані інкасаторські автомобілі із сімома громадянами України. Конвой здійснював транспортування відповідно до міжнародної угоди між Ощадбанком та Raiffeisen Bank International. Однак 9 березня уряд Віктора Орбана видав постанову про вилучення валютних та золотих цінностей із цих авто, намагаючись легітимізувати свої дії. Документ безпосередньо стосувався інциденту з захопленням інкасаторського конвою, що спричинило серйозну дипломатичну напругу між Україною та Угорщиною. Українські профільні органи і відомства вимагали повернення захопленої власності.
Завдяки активним дипломатичним зусиллям та після перемоги Партії Тиса на виборах під керівництвом Мадяра ситуацію вдалося вирішити на користь України. У травні 2026 року викрадені кошти й банківські метали були розблоковані та повернуті українській стороні. Загалом було повернено €35 мільйонів, $40 мільйонів готівки та 9 кг золота, які перевозили інкасатори.
“Золото” Ощадбанку: Мадяр анонсував внутрішнє розслідування
No Comment