РФ зруйнувала греблю на Сіверському Дінці: запасів води є на два тижні

РФ зруйнувала греблю на Сіверському Дінці: запасів води є на два тижні

Російські війська 23 березня завдали удару двома керованими авіабомбами по греблі на Сіверському Донці в районі Райгородка Донецької області. Запасів води у резервуарах залишилось приблизно на два тижні. Про це заявив гендиректор КП Компанія Вода Донбасу Ігор Новак, передає Суспільне. За його словами, обстрілом зруйновано гідровузол, немає можливості наповнювати водозабори на Першому та Другому підйомах каналу Сіверський Донець – Донбас.

“Наразі води залишилось на два тижні. Тому у містах Донеччини будуть введені графіки подачі води. Також дуже просимо людей раціонально та економно використовувати воду”, – зазначив Новак.

Восени 2022 року російські загарбники вже підривали греблю на Сіверському Донці після відступу з Лиману через успішний наступ ЗСУ. Пізніше Україна відбудувала її за гроші донорів. Дамба слугує для наповнення каналу Сіверський Донець-Донбас. Тут розташований водозабір всього каналу із Сіверського Дінця. Росіяни раніше заявляли, що прагнуть захопити Слов’янськ для отримання цього водозабору.

Alex

Related Posts

Летять звідусіль: Крим під масованою атакою БПЛА

Летять звідусіль: Крим під масованою атакою БПЛА

У США констатували небажання РФ закнчувати війну

У США констатували небажання РФ закнчувати війну

У Сумах від атаки БПЛА постраждала дитина

У Сумах від атаки БПЛА постраждала дитина

Трамп: Зеленський добре справляється

Трамп: Зеленський добре справляється