США планують зняти санкції з іранської нафти

США планують зняти санкції з іранської нафти

США можуть найближчими днями зняти санкції з частини іранської нафти, яка перебуває на танкерах, щоб збільшити пропозицію та знизити ціни. Про це заявив міністр фінансів США Скотт Бессент.
“Найближчими днями ми можемо зняти санкції з іранської нафти, яка вже знаходиться у морі. Йдеться приблизно про 140 млн барелів”, – зазначив він.
За словами Бессента, цей обсяг еквівалентний двом тижням світової пропозиції і здатний тимчасово стримати зростання цін. В останні тижні нафту торгують понад $100 за барель на тлі закриття Іраном Ормузької протоки, яка почалася після атак США та Ізраїлю.
Бессент наголосив, що США не завдають ударів по енергетичній інфраструктурі Ірану і не перешкоджають поточному експорту нафти з Перської затоки.
“Ми збільшуємо фізичну пропозицію”, – заявив він.
За оцінкою Бессента, закриття Ормузької протоки призвело до дефіциту пропозиції на рівні 10-14 млн барелів на добу, яку Вашингтон намагається компенсувати за рахунок нарощування постачань.
Раніше Вашингтон уже застосовував аналогічний захід щодо російської нафти, дозволивши продаж сировини на танкерах. Це додало близько 130 млн барелів до світових постачань. Міністр додав, що США розглядають інші кроки для збільшення пропозиції. Серед них – додаткове вивільнення нафти зі стратегічного резерву.

Alex

Related Posts

Росія переслідує західні супутники на орбіті – ЗМІ

Росія переслідує західні супутники на орбіті – ЗМІ

Гостра фаза. В РФ офіційно визнали дефіцит палива

Гостра фаза. В РФ офіційно визнали дефіцит палива

Кремль готує мобілізацію руками нових депутатів Думи

Кремль готує мобілізацію руками нових депутатів Думи

Дрони РФ кілька днів не літають уздовж кордону з Білоруссю – ЗМІ

Дрони РФ кілька днів не літають уздовж кордону з Білоруссю – ЗМІ