Мільойни на обладнанні: викрито схему розтрати на закупівлях для лікарень

Мільойни на обладнанні: викрито схему розтрати на закупівлях для лікарень

Викрито схему заволодіння державними коштами під час закупівель медичного обладнання для операційних блоків комунальних лікарень різних регіонів України. Про це повідомила пресслужба Офіса генерального прокурора у вівторок, 17 березня.
За даними слідства, до схеми були причетні службові особи медзакладів Вінницької, Житомирської та Сумської областей, які діяли спільно з представниками компанії-імпортера медобладнання.

Схема працювала через мережу підконтрольних ФОПів: постачальник формально продавав обладнання за ринковою ціною, після чого під час публічних закупівель його вартість штучно завищувалася. Лікарні купували обладнання значно дорожче, а різниця виводилася через посередників.

Задокументовано три епізоди реалізації схеми у 2024 році. Попередні збитки бюджету оцінюють понад 5,6 млн гривень.

Чотирьом особам, зокрема – уповноваженій особі одного з медзакладів, представнику компанії-постачальника та двом ФОП – повідомлено про підозру у розтраті чужого майна шляхом зловживання службовим становищем за попередньою змовою групи осіб та в умовах воєнного стану.

Під час санкціонованих обшуків вилучено речові докази. Тривають слідчі дії щодо встановлення причетності інших осіб.

Alex

Related Posts

Більш як 90% учасників з’явилися на основну сесію НМТ – МОН

Більш як 90% учасників з’явилися на основну сесію НМТ – МОН

Росіяни нанесли авіаудар по Херсону, частина міста без світла

Росіяни нанесли авіаудар по Херсону, частина міста без світла

Занизили вартість держпідприємства: експосадовці отримали підозру

Занизили вартість держпідприємства: експосадовці отримали підозру

Сирський подякував генералу Донаг’ю за підтримку України

Сирський подякував генералу Донаг’ю за підтримку України