У МАГАТЕ заявили про найгірший стан енергетики України з вересня 2024 року

У МАГАТЕ заявили про найгірший стан енергетики України з вересня 2024 року

Ситуація в енергосистемі України зараз є найгіршою з вересня 2024 року. До такого висновку дійшли спеціалісти МАГАТЕ, які оцінили стан українських електричних підстанцій. Про це у п’ятницю, 19 грудня, заявив генеральний директор МАГАТЕ Рафаеля Гроссі.
Зазначається, що організація з 1 по 12 грудня перевіряла стан понад 10 електричних підстанцій, критично важливих для ядерної безпеки та захищеності в Україні. Вони мають таке велике значення, бо постачають електроенергію, необхідну всім АЕС для охолодження реакторів та інших систем безпеки.
Згідно з висновками фахівців, ситуація в енергосистемі України зараз є найгіршою з моменту початку моніторингу підстанцій Агентством у вересні 2024 року.
Протягом минулих вихідних перебої в електромережі спричинили коливання потужності та тимчасові відключення ліній електропередачі на Хмельницькій, Рівненській та Південноукраїнській АЕС, додається в заяві.
“Удари по електричній мережі України, здається, координуються з метою максимального порушення роботи, а їхня частота та масштаби підкреслюють, що загальна стабільність мережі погіршується, а не поліпшується”, – прокоментував ситуацію Гроссі, закликавши до максимальної військової стриманості.
Як відомо в останні тижні в Україні погіршилась ситуація з енергопостачанням через російські атаки. У ніч проти 19 грудня внаслідок російської атаки на Одесу було пошкоджено енергетичну інфраструктуру та житлову забудову міста.
У суботу в більшості більшості регіонів України знову відключатимуть електроенергію.

Alex

Related Posts

Генштаб підрахував нові втрати РФ

Генштаб підрахував нові втрати РФ

На Буковині шукають чотирьох людей, які зникли на Дністрі

На Буковині шукають чотирьох людей, які зникли на Дністрі

Летять звідусіль: Крим під масованою атакою БПЛА

Летять звідусіль: Крим під масованою атакою БПЛА

У США констатували небажання РФ закнчувати війну

У США констатували небажання РФ закнчувати війну